Етапи організації будівництва промислової будівлі

ПМУ Сахавтомат - Етапи організації будівництва промислової будівлі

Процес будівництва промислової будівлі може тривати від кількох тижнів або місяців до 2-3 років. Все залежатиме від обраної технології будівництва, концепції будівництва, складності об'єкту тощо. Чим оптимально обраний метод виконання будівельних робіт, тим швидше вдасться їх виконати. Немаловажним є і підбір будівельних матеріалів, для цього найчастіше використовуються металоконструкції – вони витримують високе навантаження та забезпечують довговічність конструкції у будь-якому кліматі. При цьому незалежно від вибраної технології будівництва процес будівництва промислової будівлі можна розділити на кілька послідовних етапів.

Проектування території 

Починати варто з проектування, воно виконується у спеціальній програмі, яка полегшує процес та дозволяє візуалізувати майбутні об'єкти. На цьому етапі важливо продумати все до дрібниць:

  • площа промислової будівлі;
  • кількість поверхів;
  • внутрішнє планування;
  • вентиляцію та кондиціювання;
  • розташування труб та електрокомунікацій;
  • внутрішнє та зовнішнє оздоблення.

Проектування передбачає пошук компромісу між ідеями та бажаннями замовників та можливостями архітектора, а також стандартами, що висуваються до промислових будівель. Після затвердження технічного завдання необхідно підготувати проектну документацію та затвердити її у відповідних інстанціях.

Підготовчі роботи  

Після проектування необхідно остаточно визначитися з територією, де проводитимуться будівельні роботи. Ділянка має відповідати низці вимог. По-перше, мати необхідну площу, яка потрібна для того, щоб розмістити не тільки безпосередньо сам об'єкт будівництва, а й додаткові елементи: паркування, склади, ангари тощо. Також важливо продумати заїзд та виїзд великої техніки.

Сама підготовка майданчика являє собою знесення та зачистку території від старих будівель, прокладання необхідних для роботи комунікацій та облаштування тимчасових споруд.

На підготовчому етапі також проводиться геологічна та топографічна експертиза. Перш ніж розпочати безпосередньо будівництво промислової будівлі, важливо вивчити місцевість, на якій вона перебуватиме: перевірити стан та склад ґрунту. Це дозволяє запобігти просіданню фундаменту.

Будівельні роботи на об'єкті 

Якщо проектування та підготовчі роботи забирають кілька тижнів, то будівництво промислової будівлі може займати від кількох місяців до кількох років. Все залежатиме від того, яку технологію ви використовуєте.

Весь процес будівельних робіт на об'єкті можна розділити на такі послідовні етапи.:

  1. Проведення всіх потрібних комунікацій. Промислова будівля повинна мати продуману каналізацію, водо- та електропостачання. Також проводиться газова труба.
  2. Формування фундаменту. Вибір типу фундаменту залежатиме від кількості поверхів та загалом навантаження на будівництво. Зверніть увагу, що фундамент є основою будівлі, яка бере на себе високе навантаження. А отже, він має бути міцним та надійним. Після формування фундаменту встановлюються опорні конструкції.
  3. Облицювання. Встановлює стіни, а також покрівлю. Вибір матеріалів залежить від технології будівництва, яку ви обрали. Якщо використовуєте каркасний метод, всі облицювальні матеріали попередньо заготовлюються та підрізаються посередньо на заводах, що знижує кількість будівельного сміття. На об'єкті будівля просто збирається: елементи з'єднуються між собою болтами чи методом зварювання.
  4. Оздоблення. Сучасні сендвіч панелі дозволяють уникнути необхідності обов'язкового зовнішнього оздоблення. Вони виглядають стильно і лаконічно, надають промисловій споруді гарного вигляду. Що стосується внутрішнього оздоблення, вона має бути продумана з урахуванням специфіки об'єкта.

Будівництво промислових споруд и будівель

Установка промислового обладнання 

Останній процес перед здаванням об'єкта в експлуатацію – пусконалагоджувальні роботи. Вони мають на увазі тестовий запуск усієї техніки та перевірка її на коректне виконання завдань. Важливо переконатися, що обладнання відповідає нормам та вимогам безпеки, його розташування є оптимізованим та комфортним для працівників. Після цього можна запускати повноцінну роботу на об'єкті. Організація будівництва промислової будівлі – складний та багатоетапний процес, який варто спланувати заздалегідь. Оскільки до такого типу будівель висувається низка вимог та стандартів. Головне – знайти досвідчених перевірених підрядників, які індивідуально підходять до кожного замовлення та знають усі нюанси та правила будівництва промислових будівель.

18.04.2023 910