Основні аспекти будівництва ТРЦ та торгових комплексів

ПМУ Сахавтомат - Основні аспекти будівництва ТРЦ та торгових комплексів

Торгові комплекси належать до комерційних будівель, що потребують особливого підходу при проектуванні та безпосередньо будівництві. Оскільки на їх території здійснюватиметься торгівля, важливо, щоб і співробітникам, і покупцям/клієнтам було комфортно перебувати у приміщенні. А тому необхідно продумати все: починаючи від мікроклімату та підтримки оптимальних показників температури чи вологості повітря та закінчуючи внутрішнім плануванням з урахуванням правил логістики та техніки безпеки.

Сучасний світ стає все динамічнішим, і людям важливо, щоб можна було купити все в одному місці. Тому кількість торгових комплексів та торгово-розважальних центрів стрімко зростає. Давайте докладніше розберемося, які правила будівництва такого типу об'єктів.

Основні правила будівництва ТЦ та ТРЦ

Головне правило, яким потрібно керуватися при будівництві торгових центрів, - ретельне вивчення ринку. Перед тим, як почати будівництво, необхідно проаналізувати ідею, визначити її цінність і концепцію, вивчити потенційних клієнтів, їх запити та інтереси.

Крім того, торгові центри облаштовуються з урахуванням комфорту та безпеки для всіх, хто перебуває усередині будівлі. Для цього необхідно:

 • продумати екстрені виходи;
 • організувати все з урахуванням правил пожежної безпеки;
 • правильно розрахувати кількість вікон та освітлення території;
 • продумати вентиляцію та систему кондиціювання для створення комфортного мікроклімату;
 • здійснити правильне планування, продумуючи площу магазинів, що усередині торгового центру.

Відсутність концепції будівельного об'єкта або розмите її формулювання може призвести до недоліків під час виконання будівельних робіт, а також до подальшої збитковості проекту.

Етапи будівництва ТРЦ

Будівництво торгових центрів та торгово-розважальних комплексів можна поділити на кілька послідовних етапів:

 1. Вивчення ринку та цільової аудиторії. Перший етап – аналіз майбутнього проекту, що проводиться з урахуванням досліджень. Необхідно визначити: які продукти (товари та послуги) будуть представлені у торговому центрі, наскільки вони цікаві для цільової аудиторії. Від цього залежатиме масштаб торгового центру, його особливості та характеристики.
 2. Вибір ділянки. Місце розташування торгового центру грає величезну роль. Локація буде залежати від габаритів майбутньої будівлі, вашого бюджету, побудови концепції і т.д. Деякі торгові центри мають бути віддаленими, оскільки займають багато місця та потребують просторого паркування. Інші ж навпаки – краще розміщувати у спальних районах чи навіть у центрі міста.
 3. Підготовка всієї документації. Необхідно зібрати пакет документів на земельну ділянку та архітектурний проект.
 4. Підготовча робота. Перш ніж приступати до будівництва, потрібно підготувати територію: очистити її від будівельного сміття, обробити ґрунт, провести тимчасові комунікації.
 5. Безпосереднє будівництво ТРЦ. Це всі види робіт, починаючи від закладки фундаменту і закінчуючи зовнішнім оздобленням та декором будівлі.
 6. Здавання будівлі в експлуатацію. Здійснюється після перевірки якості та відповідності техніці безпеки.

Скільки триває будівництво торгових та торгово-розважальних центрів

Проектування та будівництво торгово-розважальних центрів – процес не лише складний, а й тривалий. Він вимагає залучення низки експертів, включаючи як будівельників, а й дизайнерів, маркетологів, художників, архітекторів, економістів тощо. Проектування - етап, на який припадає найбільший обсяг розумової роботи, оскільки потрібно враховувати низку важливих факторів: всі нюанси та особливості експлуатації будівлі, концепцію та тематику торгового центру, потенційний споживчий потік тощо.

На проектування потрібно кілька місяців, оскільки всі особливості майбутньої споруди необхідно також узгодити з відповідними службами. Далі розпочинаються безпосередньо будівельні роботи. У середньому торгово-розважальний центр можна збудувати за 2-3 роки. Це якщо враховувати момент від закладення фундаменту до здачі в експлуатацію. При цьому окупність такої великої площі зазвичай така ж велика і становить від 2 років і більше.

Головне правило, якого слід дотримуватися під час проектування та будівництва ТЦ – далекоглядність. Важливо впроваджувати не просто сучасний підхід, а розуміти тенденції, що стануть провідними у найближчому майбутньому. Так можна продумати проект таким чином, щоб він довго залишався актуальним та сучасним, не втрачав популярності та мав свою концепцію.

22.04.2023 1 200