Все про будівництво спортивних споруд

ПМУ Сахавтомат - Все про будівництво спортивних споруд

Спорт важливий у житті кожної людини. Саме тому кількість спортивних майданчиків різного призначення стрімко зростає. Більше того, такі об'єкти потрібні і для професійних спортсменів: проведення тренувань, змагань тощо. Спортивні споруди облаштовуються з урахуванням низки вимог. Вони повинні бути добре вентильованими, зберігати оптимальну вологість та температуру повітря всередині. Крім того, важливим є дизайн об'єкта: його внутрішнє та зовнішнє оздоблення, планування.

Що відноситься до категорії спортивних споруд

Спортивні споруди – це ціла низка будівель різного призначення та площі. Вимоги до об'єктів їх основні характеристики залежатимуть від того, який тип будівлі ви плануєте втілити у життя. Сьогодні до спортивних споруд відносять:

 1. Фітнес-центри та тренажерні зали. Можуть бути одноповерховими або кілька поверхів. Призначені для тренувань та мають вміщувати одночасно багато відвідувачів. Також важливо продумати місце для розташування спортивного інвентарю та тренажерів, душові кабіни та роздягальні.
 2. Оздоровчі комплекси. Фізкультура також підходить для реабілітації. Оздоровчі комплекси - це, як правило, просторі приміщення з базовим інвентарем, спрямовані на відновлення та зміцнення здоров'я.
 3. Басейни. Передбачають наявність великого резервуару із водою. Важливо забезпечити хороше виведення та чищення води у басейні. Також необхідно продумати місце для гігієнічних процедур під роздягальні і т.д.
 4. Спортивні майданчики та стадіони. Призначені для перебування в них як безпосередньо спортсменів, а й глядачів. Для останніх встановлюються ряди із зручними сидіннями, у деяких випадках також монітори для кращого огляду. Стадіони можуть бути критими та відкритими.

Будівництво каркасно-тентових споруд для спортивних, промислових і адміністративних об'єктів | Спорт Світ

Звичайно, це далеко не всі типи споруд, які можна віднести до будівель для спорту. Виділяють також:

 • баскетбольні майданчики;
 • футбольне поле;
 • тенісні корти;
 • боулінг;
 • арену для хокею;
 • волейбольні майданчики;
 • універсальні спортивні майданчики;
 • спортивна споруда для стрілянини;
 • спортзали на різних категоріях об'єктів: у школах, університетах, на заводах тощо.

Від вибору конкретного типу проекту залежатимуть планування, вибір будматеріалів, площа та висота майбутньої споруди.

Особливості та етапи будівництва спортивних споруд

Найчастіше для будівництва спортивних споруд сьогодні використовуються металоконструкції. Вони є основними опорами, які надалі обшиваються оздоблювальними матеріалами (переважно сендвіч панелями). Металоконструкції довговічні та надійні, здатні витримувати високе навантаження, з ними можна відтворити будь-яку форму та площу приміщення.

Весь процес будівництва спортивних споруд ділиться на кілька послідовних етапів:

 1. Проектування об'єкту. Незалежно від того, яку площу спортивної споруди ви плануєте (невелику чи справді велику, наприклад, стадіон, футбольне поле тощо), необхідно ретельно продумати все на етапі проектування. Зважте на особливості функціонування майбутньої споруди, продумайте: для яких видів спорту вона облаштовується, як багато людей одночасно будуть знаходитися на об'єкті і т.д. Також на етапі проектування розраховуються габарити всіх складових: металоконструкції, сендвіч-панелі, покрівельного матеріалу.
 2. Виготовлення складових елементів спортивного комплексу. Металоконструкції та сендвіч панелі підрізаються безпосередньо на заводі під потрібні параметри. Там вони обробляються захисними чи лакофарбовими матеріалами за необхідності.
 3. Підготовка території. Проводиться зачистка місця, де розташовуватиметься спортивний комплекс. Проводяться усі необхідні комунікації. Також необхідно облаштувати місце для навантаження та вивантаження матеріалів.
 4. Транспортування елементів конструкції на об'єкт та їх встановлення. Спосіб з'єднання металоконструкцій та оздоблювального матеріалу підбирається, виходячи з характеристик спортивної споруди, її габаритів, висоти. Спочатку встановлюються балки, які є опорою. Після цього вони обшиваються сендвіч панелями.

Використовуючи принцип швидкомонтованих будівель, ви зможете отримати готову споруду вже через 3-4 місяці. Величезні стадіони чи невеликі тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики – далеко не весь перелік спортивних споруд. Каркасна технологія допомагає завершити будівельні роботи в найкоротший термін, помітно заощадити на витратах матеріалу (ви точно не купите зайвого) та отримати довговічну надійну конструкцію, що відповідає всім основним вимогам до спортивних комплексів.

18.04.2023 1 016