Як проводиться монтаж металоконструкцій

ПМУ Сахавтомат - Як проводиться монтаж металоконструкцій

Давайте розглянемо докладніше, на які етапи ділиться монтаж металоконструкцій і скільки сьогодні коштує ця послуга.

Щоб встановити металоконструкції, необхідно дотримуватись санітарних норм та правил. Це важливо насамперед для того, щоб готова конструкція була довговічною та безпечною. А також для того, щоб безпосередньо монтажні роботи на об'єкті не були потенційно небезпечними. Металоконструкції у будівництві – габаритні та важкі елементи. Тому вони вимагають особливого підходу, починаючи від транспортування та підйому та закінчуючи необхідність зміцнення.

 

Етапи монтажу металоконструкцій

Металоконструкції є великими попередньо звареними між собою заводськими елементами, які активно використовують у будівництві, облаштуванні вивісок і т.д. Вони є надійною опорою, оскільки здатні витримувати високі навантаження. Монтаж їх виконується відповідно до стандартів – тому важливо дотримуватись послідовності робіт.

 

Підготовчі роботи та транспортування металоконструкцій

Важливо, щоб сам об'єкт, на якому встановлюватимуться металоконструкції, був абсолютно безпечним. Для цього його потрібно правильно підготувати. Наприклад, розчистити територію, позбавивши її зайвих елементів, будівельного сміття, непотрібної техніки тощо. Також необхідно заздалегідь облаштувати безпечні майданчики для виконання завдань на висоті та продумати проходи для зручного переміщення людей територією. Далі на об'єкт встановлюють усю необхідну для монтажу металоконструкцій будівельну техніку. Найчастіше це підйомні крани. На останньому етапі готують зони, де здійснюватиметься додаткове складання, а також де зберігатимуться металеві елементи до моменту їх монтажу. Перевезення металоконструкцій залежатиме від їх типу та розміру. Важливо, щоб елементи не пошкодилися під час транспортування.

 

Підготовка фундаменту

Важливо контролювати стан фундаменту, особливо його верхню горизонтальну частину. Саме на неї встановлюватимуться металеві елементи. А значить – навіть найменші неточності можуть призвести до того, що конструкція буде ненадійною та небезпечною.

Також підготовка фундаменту передбачає облаштування закладних для встановлення елементів.

Підйом та встановлення металоконструкцій

Підйом металоконструкцій здійснюється за допомогою будівельної техніки. Вантажопідйомність крана визначається виходячи з ваги металевого елемента. Для фіксації балок чи листів використовують анкерні болти та гайки. Якщо колони мають між собою балочні зв'язки, їх потрібно встановлювати в заздалегідь обумовленій послідовності. Останні елементи закріплюють зазвичай болтами або за допомогою зварювання. Головне – продовжувати стежити за їх напрямом, щоб не допустити жодного усунення елементів.

 

 
Укрупнене збирання та встановлення ферм

Щоб встановити особливо габаритні металоконструкції, необхідно здійснити попереднє їхнє укрупнення. Вона проводиться на спеціально обладнаних стелажах.

Після встановлення колон приступають до монтажу ферм, які піднімаються кранами та надійно фіксуються розпірками.

 
Скільки коштує монтаж металоконструкцій

Вартість монтажу металоконструкцій розраховується індивідуально та залежатиме від ряду факторів. На неї впливають:

  • обсяг робіт – площа території, на якій планується встановлення металоконструкцій;
  • складність виконання робіт та наявність обтяжливих факторів на об'єкті;
  • термінів виконання завдання – ви можете замовити стандартну установку або швидкий монтаж – у другому випадку доведеться заплатити більше, проте об'єкт буде зданий у найкоротший термін.

Також на ціну монтажу металоконструкцій впливатиме метод встановлення, який застосовують фахівці. Це може бути:

  1. Складальний принцип, коли встановлюються та фіксуються між собою вже готові конструкції.
  2. Установка великих металоконструкцій – для монтажу тут потрібне спеціально обладнання та спеціальні методи. Така послуга може коштувати дорожче. Однак так ви будете впевнені, що металоконструкції надійно закріплені та витримають будь-яке навантаження на основу.
  3. Блоково-складальний принцип. Сучасний підхід, що гарантує високу швидкість виконання завдань. Металоконструкції збирають та монтують на місці збирання. А вже після – у готовому вигляді – доставляють на об'єкт для закріплення.

 

Металоконструкції – надійна основа, здатна витримувати високі навантаження. Без неї не обійтись на всіх категоріях будівельних об'єктів. Головне – правильно вибрати команду майстрів, яка знає всі тонкощі монтажу металевих елементів та дотримується актуальних норм та правил у процесі роботи.

07.04.2023 841